Založ si blog

Tip na výsledok volieb

Blíži sa obdobie kedy bude pre našich arogantov opäť najdôležitejší občan, bez ohľadu na jeho spoločenské postavenie, majetok a vzdelanostnú úroveň. Budeme opäť presvedčovaní, že už 10-20 rokov nespia, nakoľko pracujú denne 26 hodín a snažia sa zabezpečiť naše blaho. Zabudnúc na slova Nory, že sloboda slova pre občana končí  získaním zamestnania a obnovuje sa v rade čakateľov na úrade práce a slová poslanca Galbavého „politici museli ohýbať slová a vety do politicky korektného tvaru „ si dovolím zatipovať výsledok  na deň „D-2012“.

 

Smer – 25-30%

SDKU – 7 – 12%

KDH – 4-8%

Most – 10-15%

SaS – 2-5%

SNS – 3-5%

Matovič – 1-4%

Nora – 5-15%

Hudba – 3-6%

99% – 1-3%

 

SMER – aj napriek zhoršenej sociálnej situácii obyvateľstva sa to neprejaví v plnej miere v náraste hlasov. Prídu o hlasy sympatizantov, ktorí po strate koaličného potenciálu zo zištných dôvodov prešli so svojimi sympatiami k modrým, čo by im pri návrate Smeru k moci mohlo uškodiť v kariére. Zároveň ich o hlasy oberú aj výťahové strany na 1 použitie. Kritika koalície prešla do úrovne, ktorú pochopí len vzdelanejší volič s prehľadom a jednoduchšieho voliča už toľko neoslovuje, nakoľko nechápe podstatu kritiky. Svojou činnosťou si udrží hlasy svojich členov, a získa hlasy voličov ktorým súčasná koalícia v snahe zabezpečiť svojich nominantov, ublížila v akejkoľvek forme.

 

SDKU – ide do volieb so starými tvárami, ktoré v rokoch 2002-2006 a od roku 2010 ukázali, že svoju politickú moc a prácu v prospech občana dokážu využívať len reštktrívne pre trvale znižovanie životnej prevažnej časti obyvateľstva a s aroganciu ktorá ich neopustila ani v roku 2010 pri zvyšovaní životnej úrovne úzkej skupiny vyvolených (daňový úrad, sitká a iné). Pri odstrelení Radičovej nás opäť budú staré tváre vznešenými tézami o poslednej potrebe uťahovania opaskov v dôsledku krízy a následného rozvoja SR, čo osloví len úzku skupinu intelektuálov a kvázi podnikateľov. Predpoklad získania hlasov je od členskej základne a politických nominantov ktorí pri zmene pomerov môžu prísť o lukratívne politické funkcie.  

 

KDH – so svojím nemenným a zásadovým postojom k otázkam amnestie, cirkevných otázok a iných zásadných otázok morálky ktoré nemajú vplyv na zlepšenie životnej úrovne a neriešenie súčasných problémov spoločnosti si udržiava stálu úroveň svojich voličov, ktorých počet sa pomaly zmenšuje. Svojou nevýraznou politikou neoslovuje vo zvýšenej miere nových voličov.

 

MOST – udržiava si stálu podporu u občanov Maďarskej národnosti a získava hlasy sympatizantov SMK, ktorí v záujme kariérneho rastu na komunálnej úrovni sa postupne hlásia k myšlienkam MOSTU. Otvorením strany aj pre Slovákov si zabezpečujú postupný nárast podpory, ktorú už v politickom priestore proti SMK nemôžu získať. Bugár svojim kultivovaným vystupovaním na verejnosti a získavaním regionálnych osobnosti Slovenskej národnosti má predpoklad získať pre svoje skryté ciele aj podporu Slovenského voliča zo strednej vrstvy v netypických regiónoch pre Most.

SaS – typická výťahová strana na 1 použitie, ktorá vyčerpala svoj koaličný potenciál. Svojimi reálnymi krokmi v politike, odpočúvanie, super hrubá mzda, sociálna politika a inými politicko-ekonomickými experimentmi pravdepodobne stratila podporu časti vzdelanejších voličov. Jedinou proti európskou témou s nevýraznou prezentáciou od Sulíka prichádza o hlasy pre stranu, čo v spojení so stratou hlasov Matoviča  môže zapríčiniť až odchod na politický dôchodok.

 

SNS – strana žijúca so svojej história a kvázi obhajovaním Slovenskej a národnej hrdosti. Slota upozorňovaním na národnostne cítenie, v čase zhoršujúcej sa ekonomickej situácie, z pozície opozičného politika má obmedzené možnosti získavania podpory. Zároveň nad jeho stranou visí mrak podozrenia z korupčného správania, čo nezvyšuje sympatie k jeho strane. Svoju podporu má stabilnú u svojich členov a sympatizantov, ktorá po rozkole s Belousovou, sa priamoúmerne znížila 

 

MATOVIČ – záujem o jeho stranu vzbudil svojim neštandardným správaním pre vrcholového politika. Počiatočné sympatie verejnosti upadali priamoúmerne množstvom Matovičových nápadov a nedotiahnutím týchto nápadov do života. Pre určitú skupinu voličov bol skrytou šťukou a podporovali myšlienku nezávislých poslancov v parlamente. Nomináciou politikov na dôchodku ako Palko, Mikloško a iných, prišiel o časť sympatizantov a dostal sa do úlohy Trójskeho koňa k odčerpaniu hlasov iným stranám.   

 

MOJSEOVÁ – bude skokanom volieb a neriadenou strelou v politickom boji. Svojim neštandardným vystupovaním zaujme pomerne veľkú časť jednoduchších voličov a recesistov. Odčerpá pomerne veľkú časť voličov Smeru a SaS.

 

Hudobná strana pre každého – strana na získanie hlasov prvovoličov a mládeže naprieč celým politickým spektrom. V podstate Trójsky kôň proti Smeru a výsledok neni dôležitý. 

 

99% – jednoznačný Trójsky kôň proti Smeru, prezentovaná úzkou skupinou kúpených osobnosti a financovaná neznámou skupinou. Jediný cieľ odčerpanie hlasov.

 

Voľby už nebudú vedené extrémnym konfrontačným spôsobom, nakoľko v čase krízy a stavu republiky si silné strany uvedomujú potrebu koaličného potenciálu a túžba po reálnej moci je silnejšia ako presvedčenie. Typické pravé alebo ľavé strany nebudú mať dostatok hlasov na zloženie čistej ideologickej koalície.

 

Aký je Váš tip.

Láskavosť a pozornosť dorazila na Slovensko

24.10.2013

Teplá jeseň priniesla na do našej spoločnosti úsmev na tváre občanov, láskavosť a pozornosť do vzťahu občanov. Aj keď som sa ja nezmenil, zrazu ma zdravia pre mňa neznáme osoby, rozdávajú viac »

Potenciálni zločinci

26.04.2013

Novelizáciou zákona o emisných a technických prehliadkach štát zaviedol systém potenciálnych zločincov a skupinu pre napĺňanie štátnej kasy pokutami a materiálu pre exekútorov. Prečo? viac »

Existuje odpoveď?

22.10.2012

Pri sledovaní politických relácií som dostal záľudnú otázku. „Veria osobne politici tomu čo rozprávajú?“ Toľko demagógie, osobnej prezentácie neomylnosti a jedinej pravdy ma prinútilo viac »

NAKA

NAKA zadržala päť medzinárodne hľadaných osôb

24.06.2018 16:45

Zadržané osoby sa mali dlhodobo dopúšťať prevažne závažnej majetkovej trestnej činnosti.

Bejzbalová palica

Útok na rómsky tábor v Ukrajine si vyžiadal jednu obeť a štyroch zranených

24.06.2018 16:14

S bodnými zraneniami prepravili do nemocnice jednu ženu, jedného muža a desaťročného chlapca.

Prezidentský palác

Prezidentskí kandidáti chcú pomáhať ľuďom i poskytovať víziu budúcnosti

24.06.2018 15:29

Diskutujúci sa zhodli, že je potrebné zvýšiť dôveru v štát a v politiku.

Mliečna farma v Senici

Komu česť, tomu česť, pastierovi trúba

24.06.2018 15:00

Keď sa otvorí či rozšíri na Slovensku automobilka, sú pri prestrihnutí pásky všetky médiá. Keď sa spustí nová mliečna farma, takmer si ju nevšimnú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 14047x
Priemerná čítanosť článkov: 1405x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy