Blíži sa obdobie kedy bude pre našich arogantov opäť najdôležitejší občan, bez ohľadu na jeho spoločenské postavenie, majetok a vzdelanostnú úroveň. Budeme opäť presvedčovaní, že už 10-20 rokov nespia, nakoľko pracujú denne 26 hodín a snažia sa zabezpečiť naše blaho. Zabudnúc na slova Nory, že sloboda slova pre občana končí získaním zamestnania a obnovuje sa v rade čakateľov na úrade práce a slová poslanca Galbavého „politici museli ohýbať slová a vety do politicky korektného tvaru „ si dovolím zatipovať výsledok na deň „D-2012“.
Smer – 25-30%
SDKU – 7 – 12%
KDH – 4-8%
Most – 10-15%
SaS – 2-5%
SNS – 3-5%
Matovič – 1-4%
Nora – 5-15%
Hudba – 3-6%
99% – 1-3%
SMER – aj napriek zhoršenej sociálnej situácii obyvateľstva sa to neprejaví v plnej miere v náraste hlasov. Prídu o hlasy sympatizantov, ktorí po strate koaličného potenciálu zo zištných dôvodov prešli so svojimi sympatiami k modrým, čo by im pri návrate Smeru k moci mohlo uškodiť v kariére. Zároveň ich o hlasy oberú aj výťahové strany na 1 použitie. Kritika koalície prešla do úrovne, ktorú pochopí len vzdelanejší volič s prehľadom a jednoduchšieho voliča už toľko neoslovuje, nakoľko nechápe podstatu kritiky. Svojou činnosťou si udrží hlasy svojich členov, a získa hlasy voličov ktorým súčasná koalícia v snahe zabezpečiť svojich nominantov, ublížila v akejkoľvek forme.
SDKU – ide do volieb so starými tvárami, ktoré v rokoch 2002-2006 a od roku 2010 ukázali, že svoju politickú moc a prácu v prospech občana dokážu využívať len reštktrívne pre trvale znižovanie životnej prevažnej časti obyvateľstva a s aroganciu ktorá ich neopustila ani v roku 2010 pri zvyšovaní životnej úrovne úzkej skupiny vyvolených (daňový úrad, sitká a iné). Pri odstrelení Radičovej nás opäť budú staré tváre vznešenými tézami o poslednej potrebe uťahovania opaskov v dôsledku krízy a následného rozvoja SR, čo osloví len úzku skupinu intelektuálov a kvázi podnikateľov. Predpoklad získania hlasov je od členskej základne a politických nominantov ktorí pri zmene pomerov môžu prísť o lukratívne politické funkcie.
KDH – so svojím nemenným a zásadovým postojom k otázkam amnestie, cirkevných otázok a iných zásadných otázok morálky ktoré nemajú vplyv na zlepšenie životnej úrovne a neriešenie súčasných problémov spoločnosti si udržiava stálu úroveň svojich voličov, ktorých počet sa pomaly zmenšuje. Svojou nevýraznou politikou neoslovuje vo zvýšenej miere nových voličov.
MOST – udržiava si stálu podporu u občanov Maďarskej národnosti a získava hlasy sympatizantov SMK, ktorí v záujme kariérneho rastu na komunálnej úrovni sa postupne hlásia k myšlienkam MOSTU. Otvorením strany aj pre Slovákov si zabezpečujú postupný nárast podpory, ktorú už v politickom priestore proti SMK nemôžu získať. Bugár svojim kultivovaným vystupovaním na verejnosti a získavaním regionálnych osobnosti Slovenskej národnosti má predpoklad získať pre svoje skryté ciele aj podporu Slovenského voliča zo strednej vrstvy v netypických regiónoch pre Most.
SaS – typická výťahová strana na 1 použitie, ktorá vyčerpala svoj koaličný potenciál. Svojimi reálnymi krokmi v politike, odpočúvanie, super hrubá mzda, sociálna politika a inými politicko-ekonomickými experimentmi pravdepodobne stratila podporu časti vzdelanejších voličov. Jedinou proti európskou témou s nevýraznou prezentáciou od Sulíka prichádza o hlasy pre stranu, čo v spojení so stratou hlasov Matoviča môže zapríčiniť až odchod na politický dôchodok.
SNS – strana žijúca so svojej história a kvázi obhajovaním Slovenskej a národnej hrdosti. Slota upozorňovaním na národnostne cítenie, v čase zhoršujúcej sa ekonomickej situácie, z pozície opozičného politika má obmedzené možnosti získavania podpory. Zároveň nad jeho stranou visí mrak podozrenia z korupčného správania, čo nezvyšuje sympatie k jeho strane. Svoju podporu má stabilnú u svojich členov a sympatizantov, ktorá po rozkole s Belousovou, sa priamoúmerne znížila
MATOVIČ – záujem o jeho stranu vzbudil svojim neštandardným správaním pre vrcholového politika. Počiatočné sympatie verejnosti upadali priamoúmerne množstvom Matovičových nápadov a nedotiahnutím týchto nápadov do života. Pre určitú skupinu voličov bol skrytou šťukou a podporovali myšlienku nezávislých poslancov v parlamente. Nomináciou politikov na dôchodku ako Palko, Mikloško a iných, prišiel o časť sympatizantov a dostal sa do úlohy Trójskeho koňa k odčerpaniu hlasov iným stranám.
MOJSEOVÁ – bude skokanom volieb a neriadenou strelou v politickom boji. Svojim neštandardným vystupovaním zaujme pomerne veľkú časť jednoduchších voličov a recesistov. Odčerpá pomerne veľkú časť voličov Smeru a SaS.
Hudobná strana pre každého – strana na získanie hlasov prvovoličov a mládeže naprieč celým politickým spektrom. V podstate Trójsky kôň proti Smeru a výsledok neni dôležitý.
99% – jednoznačný Trójsky kôň proti Smeru, prezentovaná úzkou skupinou kúpených osobnosti a financovaná neznámou skupinou. Jediný cieľ odčerpanie hlasov.
Voľby už nebudú vedené extrémnym konfrontačným spôsobom, nakoľko v čase krízy a stavu republiky si silné strany uvedomujú potrebu koaličného potenciálu a túžba po reálnej moci je silnejšia ako presvedčenie. Typické pravé alebo ľavé strany nebudú mať dostatok hlasov na zloženie čistej ideologickej koalície.
Aký je Váš tip.
Nora by do parlamentu zapadla bez problemov,vrana... ...
Celý mediálny svet to pomenoval ako ...
Nazvať vystupovanie Mojsejovej ako ...
Bodaj by si mal pravdu,Je to možné,Okrem... ...
nie - SDKU tolko rozhodne nedostane ...
Celá debata | RSS tejto debaty